Menu Zamknij

Podlewanie ogrodu wodą z przydomowej oczyszczalni ścieków

Wszechobecna moda na zdrowe życie rozwija się coraz bardziej. Dzięki zainteresowaniu tą tematyką, coraz więcej osób wdraża nawyki, które zapewniają dobrą kondycję i formę. Zdrowy styl życia jednak to nie tylko dbanie o własne ciało, ale również o środowisko, w którym żyjemy. Z tego względu ekologia wkracza w różne aspekty zarówno naszego życia, jak i otoczenia. Jednym z nich są przydomowe oczyszczalnie ścieków.  

Dzięki zwiększonej i ciągle rosnącej świadomości ekologicznej ten sposób staje się coraz bardziej popularny. Jako że woda powstała z tych oczyszczalni nie nadaje się do spożycia, jest świetnym rozwiązaniem w ogrodzie do podlewania roślin, z uwzględnieniem, by nie były to rośliny jadalne.
Taki sposób nawadniania jest również znacznie tańszy, niż używanie wody z hydrantu, jest to więc znakomity sposób na oszczędność. Mnogość zalet takich oczyszczalni skłaniają również naszych Klientów do zainteresowania tym rozwiązaniem w przydomowych ogrodach.
Sam system automatycznego nawodnienia nie różni się od systemu zasilanego wodą z hydrantu. Rabaty są podlewane wodą z linii kropiących, a trawnik systemem odpowiednio dobranych i zaprojektowanych zraszaczy.
Istotny jest system poboru wody. Obrazki ilustrują rozwiązanie, które zastosowaliśmy przy ostatniej realizacji. System miał zapewnić wodę dla dużego, 20 arowego ogrodu, w którym znaczna powierzchnia była przeznaczona na rabaty. W związku z tym należało wybrać pompę, która będzie miała odpowiednią wydajność. Pompa musi być umieszczona w specjalnie przygotowanej studzience. Z oczyszczalni woda pobierana jest za pomocą węża ssawnego, dlatego musi to być pompa samozasysająca, aby nie trzeba było często rozbierać całego systemu i zalewać pompy wodą.

P1020201P1020122P1020200

 

 

P1020134

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *